Iné

Je CRM systém vhodný aj pre našu firmu? Koľko nás to bude stáť? Chceme systém na mieru, čo sa očakáva z našej strany? Sú systémy bezpečné? Ak Vás zaujíma /nielen/ takáto otázka, tak kliknite na obrázok a čítajte viac.

Pre koho sú /CRM/ systémy na mieru určené?

Systémy na mieru dokážu zvýšiť efektívnosť práce firmám a inštitúciam z viacerých oblastí. Pracovné agentúry, knižnice, športové kluby, realitné kancelárie, poradenské firmy ... vlastný CRM systém dokáže viac (či menej) ušetriť prácu každému. Kontaktujte nás a využite možnosť bezplatnej konzultácie, kde Vám s radosťou všetko vysvetlíme a ukážeme na konkrétnych príkladoch. 

Váš systém na mieru bude fungovať ako webová aplikácia - teda nemusíte nič inštalovať, prihlásite sa do neho jednoducho z Vášho PC alebo mobilu (cez internetový prehliadač Google Chrome, Firefox, Safari alebo Internet Explorer) a všetky údaje máte Vy aj Vaši kolegovia vždy aktuálne a dostupné odkiaľkoľvek.

Ako konkétne môže systém na mieru pomôcť našej firme?

Jednoducho už nebudete strácať čas s nepotrebnými činnosťami, ktoré za Vás dokáže vyriešiť CRM systém (napr. automatické generovanie faktúry, odosielanie e-mailov, zapísanie úhrady, overenie stavu objednávky, online rezervácia pobytu, generovanie PDF dokumentov a mnoho mnoho iných činností). A čas sú peniaze.

Čo je to CRM?

Systémy na mieru, ktoré ponúkame, majú v odbornej terminológii skratku CRM (Customer Relationship Management). Znamená to, že s pomocou CRM systému riadite Vaše vzťahy so zákazníkom. Zákazník pritom vôbec nič nemusí vidieť, ale Vy si vierte kedykoľvek v systéme pozrieť jeho faktúry, platby, históriu hovorov a e-mailov, poznámky a pod. Jednoducho všetko máte na jednom mieste, rýchlo a jednoducho. Pokročilejšie CRM systémy ponúkajú aj konto klienta, automaticky generujú faktúry, zmluvy, e-maily, pripisujú platby a pod.

Koľko systém na mieru stojí?

Záleží od toho, koľko funkcionality od systému potrebujete :-) Aby sme boli konkrétni, tak počiatočné náklady na jednoduchý systém s databázou klientov a niekoľkými nenáročnými funkciami (napr. automatické generovanie faktúry a klientských e-mailov, zapisovanie úhrady a prihlasovanie klientov na udalosť) sú u nás približne 1500 až 2000 eur, čo je oproti cenám veľkých IT firiem približne štvrtinová cena. Čim viac funkcií a automatizácie od systému očakávate, tým budú počiatočné náklady vyššie a pri veľkých projektoch môžu počiatočné náklady dosiahnúť aj 10-20 tisíc eur (toto sú však už väčšie projekty pre firmy s miliónovými obratmi). 

Okrem počiatočných nákladov treba pri systémoch na mieru počítať s ročnými nákladmi na údržbu. Tie sa pohybujú vo výške štandardne 5 % z ceny počiatočných nákladov, avšak pri zložitejších projektoch (s viacerými API prepojeniami a zložitejšími logickými funkciami) môžu náklady na údržbu dosiahnúť maximálne 10 % z počiatočnej ceny systému. V ročných nákladoch na údržbu máte zahrnutú online podporu (počas pracovných dní od 9:00 do 17:00), aktualizáciu back-office systému (napr. prechod na novšiu verziu programovacieho jazyka, databázy a pod.), 2 hodiny online školenia (napr. pre nových zamestnancov na použivanie systému) a úprava API prepojenia v prípade zmeny nastavenia API pripojenia zo strany externého dodávateľa. Ročný poplatok je prvý rok úplne zdarma.

Ak budete chcieť systém v budúcnosti dopĺňať a upravovať, nie je to žiadny problém. Pri väčších úpravách Vám vždy vypracujeme projektovú dokumentáciu a odhad ceny. Naša hodinová sadzba za akékoľvek ďalšie úpravy je 25 eur za hodinu práce (programovanie, testovanie, návrh riešenia, príprava projektovej dokumentácie a pod.).

Neváhajte nás kontaktovať, dohodnite si bezplatné a nezáväzné stretnutie a podľa Vašich požiadaviek Vám budeme vedieť povedať, ako Vám systém na mieru dokáže pomôcť a koľko Vás bude stáť.

Čo je to garancia funkčnosti, ktorú ponúkate?

V skratke - garantujeme Vám, že všetko funguje ako má (podľa špecifikácie, ktorú Vám vyhotovíme a prejdeme si ju s Vami "ľudskou" rečou) a nemôže sa stať, že ak sa v systéme objaví chyba (či už spôsobená nami alebo Vami), tak sa nám týždeň nedovoláte alebo sa Vám nemá kto venovať :-) 

Čo potrebujete na to, aby ste nám systém na mieru mohli vyhotoviť?

V prvom rade potrebujeme poznať Vaše potreby - buď nám ich popíšete (lacnejší variant) alebo nám ukážete firemné procesy krok po kroku a my Vám pripravíme návrh riešení (o niečo drahší variant, keďže si vyžaduje čas na oboznámenie sa s procesmi a návrh riešení). Stále však sledujeme základný cieľ nového CRM systému - menej administratívy, lepší prehľad a úspora času/zamestnancov na Vašej strane.

Ako systém funguje? Musím si ho inštalovať do PC?

Inštalácia nie je potrebná, stačí Vám internetový prehliadač (ideálne Google Chrome, ale môže byť aj akýkoľvek iný) a internetové pripojenie. Otvoríte si Váš systém napr. cez www.firmaABC.sk, zadáte prihlasovancie meno, heslo a ocitnete sa v systéme zázrakov - vo Vašom vlastnom CRM systéme, ktorý Vám uľahčí Váš každodenný život.

Sú systémy bezpečné?

Systémy na mieru sú programované v programovacom jazyku PHP. Systémy pred implementáciou podrobíme štandardným bezpečnostným testom (SQL Injection, Cross Site Scripting, PHP Code Injection, Source Disclosure, HTTP Header Injection). Ak sa pýtate, či sa niekto bežný dokáže "nabúrať" do Vášho systému, tak odpoveď je nie. Na druhej strane, ak by proti nám stála napr. americká NSA so všetkými financiami, prostriedkami a hackermi, prelomenie systému by pravdepodobne bolo možné :-) 

x5

 

Prečo by sme si mali vybrať DataTeg?

Sme mladý tím ľudí s otvoreným myslením. Každý nový systém je pre nás výzva a robíme ho najlepšie ako vieme - teda tak, aby bol pre našich klientov čo možno najväčším prínosom v podnikaní! Na veci pozeráme z Vášho pohľadu a preto Vám vieme pomôcť Vás usmerniť, ako ho spraviť úplne TOP. 

Máme výborné ceny, ale neradi by sme to uvádzali ako našu najväčšiu výhodu, podľa ktorej si nás máte vybrať. Myslíme si, že pri Vašom systéme, na ktorom bude fungovať podstatná časť Vášho podnikania (a má Vám priniesť úspory času a peňazí), by sme sa mali pozerať najmä na kvalitu. Samozrejme, všetko sa dá spraviť aj lacnejšie, len pozor, aby to nedopadlo takto.

Ako by prebiehala naša spolupráca?

Priebeh našej spolupráce sme rozpísali do nasledovných bodov:

 • 1. Na úvod sa nezáväzne stretneme. Povieme si, čo od systému očakávate, aké procesy by ste v ňom chceli riešiť a čo by Vám mal priniesť.
 • 2. Na základe úvodného stretnutia Vám do 5 dní pripravíme predbežnú cenovú ponuku s krátkym popisom funkcionality. 
 • 3. Pokiaľ je všetko v poriadku, pripravíme Vám návrh zmluvy o vytvorení diela a dohodneme si úvodnú splátku zálohy vo výške 30 % z odhadovanej ceny.
 • 4. Po podpise zmluvy a úhrade zálohy Vám do približne 5-10 dní zašleme návrh funkčnej špecifikácie a dohodneme si druhé stretnutie na upresnenie detailov. 
 • 5. Počas druhého stretnutia preberieme funkčnú špecifikáciu a všetky detaily systému a časový harmonogram ďalšieho postupu.
 • 6. Na základe stretnutia pripravíme finálnu špecifikáciu, cenu za systém (ktorá sa navyšuje iba v prípade doplnenia novej funkcionality) a pošleme Vám ju na schválenie. 
 • 7. Do 3-12 týždňov (v závislosti od náročnosti systému a nášho vyťaženia) Vám na ďalšom stretnutí ukážeme prvú verziu Vášho systému.
 • 8. Do 1-2 týždňov zapracujeme pripomienky, spravíme finálne testovanie a pošleme Vám systém na schválenie. V tomto kroku od Vás budeme potrebovať úhradu ďalšich 30 % z ceny systému.
 • 9. Po finálnom schválení z Vašej strany pristúpime k implementácii systému na Váš web (nastavíme API prepojenia, prepojíme e-mailové konto s Vašim systémom a pod.). 
 • 10. Prebieha školenie zamestnancov (najmä v prípade zložitejších systémov pre väčšie firmy) a vytvorenie prístupov aj pre Vašich zamestnancov.
 • 11. Nasleduje podpis preberacieho protokolu a úhrada zvyšnej časti ceny za systém. 
 • 12. Zvykáte si na Váš nový systém, voláte/píšete nám v prípade otázok a ušetrený čas venujete rozširovaniu Vášho podnikania, rodine alebo ako len chcete :-)

Bezplatná konzultácia

Kontaktujte nás na matus@datateg.sk alebo na 0905 750 626 a využite možnosť bezplatnej konzultácie. S radosťou Vám vysvetlíme, ako Vám nový (CRM) systém môže uľahčiť prácu, čo všetko dokáže vyriešiť a na testovacom systéme Vám ukážeme, ako to reálne funguje.